Vapper rändrahn Rähnu on jõudnud Eesti vaimupealinna Tartusse. Pärast pikka aega kestnud laastavat vaimupimedust pakiautomaadis tundis ta end igal nurgal nagu maadeavastaja. Rähnu nägi Kaubamaja ja Kvartalit, jälgis Emajõe kaldalt jää sulamist, kenitles Raekoja taustal ning lasi end Mare Mikofi "Maanaistel" hellitavalt süles kanda. Pisut segadust tekitas Raekoja platsil jääskulptuuri nägemine, sest Rähnu arvates tehakse skulptuure siiski tugevamatest, õilsamatest materjalidest.

Ülikooli peahoone avaldas Rähnule see-eest sügavat muljet. Seepärast võttis ta ka vastu otsuse, et temast peab saama jurist. Vaatamata sellele, et Rähnul pole ühtegi varasemat paberit õpingute kohta ette näidata, on ta veendunud, et saab ülikooli sisse. "Minusugust juba pehmeks ei räägi! Ma oleksin väga hea jurist!".

Näitamaks, et temas on siiski ka pehmust ja kultuurihuvi, külastas Rähnu mänguasjamuuseumi ja luges üle kõik Jaani kiriku tellised. Kahjuks ei ole nende arv senini teada, sest Rähnul läks lugemine neli korda sassi.

Püsige lainel!Rähnu suurejooneline saabumine Tartusse.
Oo, teil on siin Kaubamaja! Kui huvitav!
Milline hunnitu jääminek! Või on see tulek?
Rähnu - natsionaalselt geograafiline kivi.
Rähnu ja Emajõe Ateena. Kaunas? Atlantis?
Jääminek Raekoja platsil.
Ka Tartu naised ei jäta Rähnut sülle võtmata.
"Ma hakkan juristiks!", teatas Rähnu selle hoone ees.
5641, 5642, 5643... sada!
Rähnu asub kohe austajatele autogramme jagama.