Päikselisel keskhommikul saabus Rähnu koos kaaskonna ja rikkaliku varustusega Tallinna ja läks otsejoones teatrisse, et ooperiosakonna assistendilt uurida, kas ta võiks mõnes muusika- või tantsulavastuses episoodilist rolli saada. Seejärel pakkis Rähnu oma reisikohvri ümber, jättis Kreegi teatrisse rolli otsima, võttis teost sõbra (kelle võõrustaja ristis Tiksiks) kaasa ja läks autokooli. Aga kuna juhiluba veel täna ei antud, läks ta pärast tundi hoopis mugava bussi peale ja sõitis Tartusse. Kuni võõrustaja teatris käis, mõnules Rähnu koos sõbraga hotellis ja nautis vaadet.

Hommikul käisid nad viisakalt katsikul ja sõitsid siis Tallinna tagasi, kus sadas laia lund. Väike kosutus Vapiano restoranis, marsa peale ja siis läbi hangede Laulasmaale. Tiks pelgas külma saamist ja jäi tuppa sooja. Rähnu, kes lootis rannikurahva juures kevadist loodust näha, avastas, et selleks tuleb sinililli lume alt välja kaevata. Aga kasvuhoones käis ta siiski ja uuris, millised taimed on külm ära võtnud ja millistest veel elulooma saab. Edasi mõnuleti toas, kus ohtralt kultuurset kirjandust ja veel uusi sõpru.

Ja heal lugejal ei tasu muretseda, mis sai Rähnu südamedaam Kreegist. Ka tema jõudis hommikul marsaga kenasti maapiirkonda.
Maipühade aegu käis Rähnu ka meres suplemas. Külmakartliku daamina ei tahtnud Kreek käppa veel märjaks teha, aga küll ta jõuab.

Rähnu ja tema saatjaskonna kuulsusrikas saabumine Harjumaale.
Ega teil mulle sobilikku rolli pakkuda pole? Olete te kaalunud lavale tuua balleti "Nõiakivi"? Sobiksin peaossa nagu valatult!
Oo, milline vaade! Mulle tundub, et ma olen selles linnas kord juba viibinud...