Rähnu rännuabilisest kirjasaatja Kaja üksikasjalised ülestähendused kuulsa kivi rännakutest Raplamaal ja kaugemalgi!

Minu õrnadele kätele poetus Rähnu Tallinna vanalinnas. Oli teine parasjagu Tornis ja nautis kapikirjanike ja sahtliluuletajate meeleolukaid etteasteid, nautis aknast vanalinna vaateid ja võitles oma sisemise rännukirega. Paraku pidi Rähnu Sisemine Linnavurle alla vanduma tema Sisemisele Maailmarändurile ja nagu tänapäevasele rändrahnule kohane- seadis sammud raudteejaama. Pisikese punase Elroni-porgandi mugaval istmel rändas Rähnu vähem kui tunniga Tallinnast Raplasse.


Paar seiklust tagasi selgus, et Tartu Ülikool ei ole valmis Rähnu jaoks. Või siis vastupidi. Igaks juhuks tutvus ta õppevõimalustega Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumis, kus rändava eluviisiga rahnud saavad vähemalt e-õppes keskhariduse omandada. Kui õpetajate toa õhkkond eksamite ajal liiga rahutuks muutus, sai alati raamatukogus hinge tõmmata ja vaikust nautida.

Ainuüksi huvist hariduse vastu õnnestus teha kiire väljasõit Rakverre, kus Põhjakeskus tundus täiskasvanuõppest palju põnevam olevat. Ostuhullusest haaratuna ja kerges mentaalse kaose meeleolus uuris Rähnukene isegi pensionisamba valikut ning kaalus aiamööbli soetamist vanaduspõlveks.
 

Emadepäeva puhul ootas ees suurem ettevõtmine- kontakti loomine esivanematega. Selleks puhuks tuli minna Palukülla hiiemäele, läbi viia riitus ja rännak ehtsa šamaanitrummi saatel. Meditatiivses seisundis sai senine rahnukene endale tõelise indiaaninime- Kuidas kontakteerumine õnnestus, ei oska arvata, igatahes trummipulgaga toimetas ta osavalt ja leidis vähemalt uue austajanna. Blondi. Treenitud. Päevitunud. Mis sa, hing, veel oskad tahta?!

Iga vaba hetke veetis Rähnukene puhates punases voodis pehmetel patjadel nagu tõeline staar. Esialgu valis ta küll koha üsna kõrge kapi otsas, võib olla kuulsusejanus, võib olla parema ülevaate huvides. Paraku tõi kõrge „ametikoht“ kaasa kohaliku kassi ebaterve huvi (karjed ja hüpped) ning peretütre täiesti tervemõistusliku ehmatuse (karjed ja hüpped). Peretütar polnud kahjuks nõus taaslavastuses osalema, seega tõestusmaterjal puudub. Küll aga oli kass nõus Rähnuga poseerima, nõudes vaid kerget kõhualuse massaaži.PS huvitavaks pean asjaolu, et sõltumata suvaliste inimeste ja loomade kõrgendatud huvist Rähnu vastu, ei õnnestunud kedagi naljalt koos temaga pildile püüda.