KES ME OLEME?
Kristi kasvas üles väikses, kuid kultuurses Rakvere linnakeses, kus ta juba plikapõlves tegi agarasti näitemängu ja esines kontserdilavadel. Haridustee tõi pelgliku provintsitüdruku pealinna raadiotööd õppima. Usinate õpingute tulemusena on Kristil Tallinna Ülikoolist saadud diplom ja kraad audio-visuaalkunsti raadiorežii erialal. Kaks aastat õppis erakordselt kauni hääletämbriga õnnistatud Kristi ka ooperilaulu, aga lõpuks sai takistavaks asjaolu, et Kristi ei tundnud mitte ühtegi nooti.

Kuid anderikas inimene leiab rakendust paljudel tööpõldudel. Nii on Kristil töökogemus puiduvahendusfirmast, kus ta õppis inglise keeles selgeks sõnad „kiudplaat”, „laastplaat” ja „vineer”. Firma on tänaseks kadunud, küll aga pole kadunud Kristi. See hakkaja daam tuleb toime igasuguse tele- ja raadiosaate juhina. Kakskümmend aastat meediamaastikul on andnud talle silmapiiritu silmaringi. Näiteks - Kristi teab, et auhinnatud lehmal ei tohi olla sõrgats läbi vajunud.

Hoolimata kõrgelennulisest karjäärist pole Kristile võõrad ka emarõõmud. Õigemini – emarõõm. Lisaks pojale on Kristi kodus leidnud peavarju kassid Tiku ja Toos ning merisiga Pistik. Kristi mees tahab varest või oravat ka. Kristi ei taha.

Foto: Epp Hunt
 

Foto: Kaari Saarma

Mariti lapsepõlv möödus seevastu Tallinnas, kus tema kodu köögiaknast paistsid korraga nii tele- kui raadiomaja. Sellest tulenevalt tekkis särtsaka loomuga neiul juba varases nooruses küsimus: kumba võtta, kumba jätta? Oma raadiodebüüdi tegi tarmukas tütarlaps juba 2-aastaselt, ja kuigi ajahammas on selle imelise salvestise juba peeneks hekseldanud, püsib mälestus sellest kuulajate kõrvus tänaseni.

Kunstnikest vanemate ainsa lapsena oli Mariti pilk suunatud kultuuriradadele ning südika õppetöö tulemusena pälvis ta audio-visuaalse kunsti bakalaureusekraadi telerežissöörina. Kuid rahutu loomuga otsiv meel on see, mis on ajanud Maritit meediatöö kõrvalt vallutama aina uusi horisonte ja katsetama ka erinevaid ameteid. Küll on ta proovinud oma vääramatut kätt öölokaali puhvetipidajana või õpetanud lapsukestele konna voltimist. Samuti on tema teed ristunud tõlketöödega, kus üks ekstsentriline teerull ajab teist taga.

Kolme lapse emana teab tugeva kondiga suurlinnatüdruk hästi, kuidas talveks pohli sisse keeta või kududa Kihnu käpikuid. Loomadest on Maritil viimaste aastate jooksul olnud ainult koid ja äädikakärbsed, kuid nende traagilisest saatusest ajalugu vaikib.